Systemy kominowe

Ważną pozycją w ofercie marki Concept są systemy powietrzno-spalinowe produkowane przez jednego ze światowych liderów – firmę Jeremias. Poniżej przedstawiamy jeden z modeli – zestaw poziomy.

System powietrzno-spalinowy Concept przeznaczony jest do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania, takich jak kotły turbo lub kondensacyjne. Urządzenia te charakteryzuje wysoka sprawność, stosunkowo niska temperatura spalin oraz nadciśnienie panujące na wylocie z króćca spalin. Układy odprowadzające, współpracujące z tego typu urządzeniami, narażone są na ciągłe działanie kondensatu oraz nadciśnienia dochodzące do 200 Pa. Konstrukcja systemu gwarantuje bezpieczne odprowadzenie spalin na zewnątrz budynku i doprowadzanie świeżego powietrza do spalania. Rozwiązanie to umożliwia pracę urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania niezależną od powietrza pomieszczenia, w którym są zlokalizowane, dzięki czemu można instalować je w niewielkich gabarytowo pomieszczeniach.

Zestaw powietrzno-spalinowy poziomy, występujący w średnicach 60/100 oraz 80/125, zbudowany jest z dwóch współosiowych rur, zewnętrznej obudowy i wewnętrznej rury spalinowej. Kanałem powietrznym, jaki tworzą między sobą rura spalinowa i osłonowa jest dostarczane świeże powietrze do komory spalania urządzenia grzewczego. Szczelność części spalinowej w zakresie nadciśnienia do 200 Pa i temperatury do 200 °C gwarantuje połączenie kielichowe z wewnętrzną uszczelką. Zestaw umożliwia odprowadzenie spalin z urządzeń z zamkniętą komorą spalania, kondensacyjnych lub turbo, bezpośrednio przez zewnętrzną ścianę budynku. W celu przyłączenia zestawu do urządzenia grzewczego konieczne jest zastosowanie odpowiedniej złączki króćca kotła.

W skład zestawu powietrzno-spalinowego (kotły turbo, kondensacyjne) wchodzą:

  • Trójnik 87° - rewizyjny z króćcami pomiarowymi - 1 szt.
  • Rura 750 mm z zakończeniem poziomym - 1 szt.
  • Uszczelka silikonowa (wewnętrzna) - 1 szt.
  • Kołnierz - 2 szt.


Cechy:

  • Umożliwia pracę niezależną od wentylacji pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie grzewcze.
  • Charakteryzuje się łatwym i prostym montażem.
  • Dzięki zastosowaniu odpowiedniej złączki króćca kotła, możliwa jest współpraca zestawu z szeroką gamą urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania.
  • Niewielki ciężar systemu.
  • Kompatybilny z innymi systemami kominowymi Concept.

W ofercie Concept by Jeremias znajdują się również inne zestawy powietrzno-spalinowe: pionowe w średnicach 60/100 i 80/125 (do kotłów turbo i kondensacyjnych) oraz w szacht w średnicach 80/125 (dwa warianty: kotły turbo i kondensacyjne). Dodatkowo w asortymencie znajdują się złączki koncentryczne do kotłów najpopularniejszych marek, np. Beretta, De Dietrich, Junkers, itp.

Tuesday the 19th.
Copyright 2012

©

Joomla 2.5 template by 888Poker